Menu
RSS
A+ A A-

Nowomiejski MOSIR CUP

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
Nowomiejski MOSIR CUP

W sobotę 17 lutego w hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się halowe indywidualne mistrzostwa tenisa ziemnego w grze podwójnej MOSIR CUP, zorganizowane przez Dyrektora Marka Borkowskiego.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczył Burmistrz Józef Blank życząc tenisistom wielu niezapomnianych wrażeń z udziału w turnieju, formy i współpracy w deblowych zmaganiach.

Do współzawodnictwa przystąpiło 10 osób — mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego oraz gmin Kurzętnik, Biskupiec  i Nowe Miasto Lubawskie. Miłą niespodzianką turnieju stała się obecność debiutantki — Agnieszki Kasprzyckiej, która jest pierwszą nowomieszczanką uczestniczącą w deblowym turnieju tenisowym.
Rozgrywki przeprowadzono w systemie debla indywidualnego, co wymagało od uczestników nie tylko umiejętności rywalizacji, ale też współpracy z różnymi partnerami deblowymi. Mecze trwały ponad 6 godzin, lecz do końca nikt nie potrafił uzyskać w tabeli przewagi, która gwarantowałaby ostateczny sukces.
O kolejności na podium decydował ostatni mecz. W nim Rafał Godziński z Pacółtowa w parze z Łukaszem Żywickim z Nowego Miasta Lubawskiego osiągnęli trzygemową przewagę nad Mirosławem Świętym (Biskupiec) i Wojciechem Milewskim (Nowe Miasto).

To oznaczało, że najwszechstronniejszym deblistą okazał się Rafał Godziński i to on dumnie wzniósł puchar za pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Wojciech Milewski, a trzecie Łukasz Żywicki. Grupę pocieszenia, w której rywalizowali przegrani z eliminacji, wygrał Leszek Seweryn z Nowego Miasta Lubawskiego.

MOSIR CUP był pierwszym krokiem na drodze do spopularyzowania tenisa ziemnego w Nowym Mieście Lubawskim. Koordynator turnieju Wojciech Milewski i organizatorzy zapowiadają, że w planach na ten rok są też inne formy tenisowej rywalizacji i zabawy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę