Menu
RSS
A+ A A-

Zielone Lato na Warmii i Mazurach

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
Zielone Lato na Warmii i Mazurach

Zarząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego ogłosił tegoroczną edycję konkursu Agro - Eko - Turystycznego Zielone Lato. To jeden z najstarszych i najbardziej znanych konkursów w kraju, organizowanych z myślą o popularyzacji turystyki na obszarach wiejskich. 

ZIELONE LATO to nazwa konkursu, w ramach, którego samorząd województwa rokrocznie wybiera najlepsze obiekty turystyczne zlokalizowane na obszarach wiejskich Warmii i Mazur.

W ramach ZIELONEGO LATA nagrody przyznawane są w trzech kategoriach:
- gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika (agroturystyka),
- gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi (turystyka wiejska),
- zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

Komisja konkursowa sprawdzająca zgłoszone obiekty, bierze pod uwagę m.in.: standard zakwaterowania i wyposażenia, jakość świadczonych usług rekreacyjnych a także możliwości żywienia gości i metody promocji stosowane przez właścicieli.

Laureaci konkursu otrzymują nagrody pieniężne oraz bezpłatną możliwość promocji własnego obiektu podczas m.in. targów turystycznych, w których udział biorą przedstawiciele samorządu województwa (zgodnie z zapisami Regulaminu Konkursu Agro-Eko-Turystycznego ZIELONE LATO 2018).

ZIELONE LATO rokrocznie przyczynia się do systematycznego wzrostu, jakości turystyki wiejskiej regionu oraz jej rozwoju. Rozstrzygany tuż przed sezonem turystycznym konkurs, pomaga turystom poszukującym możliwości wypoczynku na warmińsko-mazurskiej wsi w znalezieniu najlepszych z najlepszych obiektów zaliczanych do tzw. wiejskiej bazy noclegowej.

Arkusz zgłoszeniowy do pobrania na stronie: http://www.warmia.mazury.pl/turystyka-i-promocja/aktualnosci/2045-zielone-lato-na-warmii-i-mazurach

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę