Menu
RSS
A+ A A-

VI Edycja konkursu Poetyckiego

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
VI Edycja konkursu Poetyckiego

Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim zaprasza do wzięcia udziału w VI edycji konkursu Poetyckiego "Inspirująco Młody (Poemat)".

Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa i twórczości, rozwijanie wyobraźni uczniów lokalnych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak również osób dorosłych. Doskonalenie umiejętności wypowiedzi i wyrażania myśli w postaci utworu lirycznego. W ramach XX Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny organizatorzy postanowili zmienić otwartą formułę konkursu i zaproponować uczestnikom tematykę związaną z domem rodzinnym oraz sytuacjami jakich świadkami staja się mieszkańcy. Proponowane zagadnienia:

- sytuacje pragmatyczne, codzienność,

- relacje rodzinne,

- czym dla Ciebie jest rodzina?

- wspomnienia, anegdoty,

- rodzinne tradycje, maniery, zwyczaje, nawyki itp.

Każdy uczestnik konkursu może nadesłać tylko jeden wiersz w formie maszynopisu lub wydruku w formacie A4. Nadesłany wiersz nie może być wcześniej publikowany w formie drukowanej ani nagradzany w innych konkursach. Długość wiersza nie może przekroczyć 30 wersów. Wiersz należy oznaczyc na odwrocie godłem autora (pseudonim autora,  jednorazowo wymyslony na potrzeby udziału w Konkursie. Godłem może być dowolne słowo, ciąg słów, inicjałów, cyfr, symboli i znaków graficznych). Prace konkursowe należy włożyć do dużej koperty oznaczonej godłem nazwą kategorii wiekowej wraz z drugą mniejszą zaznaczoną kopertą, która zawierać będzie informacje identyfikujące autora: godło, imię i nazwisko ucznia, nazwę szkoły (dokładny adres, nr telefonu, fax, e-mail), imię i nazwisko opiekuna (telefon kontaktowy, e-mail) oraz oświadczenie o zapoznaniu sie z treścia regulaminu - karta zgłoszenia dostępna w siedzibie MCK oraz w formie elektronicznej na prośbę mailową uczestnika - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jury przyzna nagrody i wyróżnienia za najlepsze utwory w pięciu kategorich wiekowych:

I. Kategoria: szkoły podstawowe, klasy I-III,

II. Kategoria: szkoły podstawowe, klasy IV-VI,

III. Kategoria: szkoły gimnazjalne/szkoły podstawowe, klasy VII,

IV. Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne,

V. Kategoria: dorośli.

Prace konkursowe należy nadesłać lub dostarczyć w ostatecznym terminie do godziny 15.30, dnia 20 kwietnia 2018 roku na adres: Miejskie Centrum Kultury z siedzibą Urzęd Miasta ul. Rynek 1, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie, pok. 41. Szkoły nagrodzonych i wyróżnionych uczniów zostana powiadomione telefonicznie lub drogą elektroniczą 8 maja 2018 roku. Natomiast uroczystre wręczenie nagród nastąpi dnia 11 maja 2018 roku w sali widowiskowej Kina Harmonia podczas "Wieczoru z Poezją"

 

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę