Menu
RSS
A+ A A-

IX Jarmark Bożonarodzeniowy

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
IX Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę 16 grudnia 2018 roku na nowomiejskim Rynku zgodnie z kilkuletnią już tradycją, odbył się już IX Jarmark Bożonarodzeniowy, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe przy współudziale Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. 

Na stoiskach zaprezentowało się ponad 70 wystawców z powiatu nowomiejskiego, którzy w swojej ofercie posiadali oryginalne bożonarodzeniowe ozdoby i stroiki świąteczne, drobne upominki oraz lokalne smakołyki - ciasta, kluski, swojskie nalewki, wędliny i sery. Kupić można było również choinki oferowane w tym roku aż przy czterech stoiskach. Licznie odwiedzano stoisko Zespołu Szkół Zawodowych z Kurzętnika, gdzie serwowano ciepłe potrawy a Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak wraz z Dyrektorem Mirosławem Wodarą częstowali słodkimi rogalikami i piernikami oraz gorącą herbatą.  

Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski podczas otwarcia Jarmarku z zadowoleniem podkreślał pielęgnowanie tej lokalnej tradycji i liczny udział mieszkańców miasta i powiatu, którzy z zainteresowaniem odwiedzali stoiska rękodzielników, lokalnych producentów żywności i przedsiębiorców. Warto również zauważyć zadowolenie wystawców, którzy podczas rozmów wielokrotnie akcentowali wspaniały przedświąteczny klimat stworzony przez miasto i powiat nowomiejski.

Z okazji 100 letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Starostwo Powiatowe przygotowało quiz na żywo. Podczas jarmarku organizatorzy przygotowali zestaw pytań dla dzieci i młodzieży dotyczących historii Polski oraz powiatu nowomiejskiego. Za poprawną odpowiedz uczestnicy otrzymywali drobne nagrody. Atrakcją dla dzieci był spacerujący Olaf wraz z Elsą i Śnieżynką. 

Podczas imprezy, odwiedzających stragany w magiczną przedświąteczną atmosferę wprawiała świąteczna muzyka i śpiewanie kolęd przez dzieci.

W czasie Jarmarku powołane przez organizatorów jury za najładniejsze stoisko tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego wybrało stragan Pana Andrzeja Andrzejewskiego reprezentującego Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych z Kurzętnika.

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę