Menu
A+ A A-

IX Jarmark Wielkanocny w Nowym Mieście Lubawskim

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
IX Jarmark Wielkanocny w Nowym Mieście Lubawskim
W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku na rynku nowomiejskim odbył się IX Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe przy współudziale Urzędu Miejskiego i Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim pod patronatem „Gazety Nowomiejskiej”. O godzinie 09:00 otwarcia tego wydarzenia dokonali Starosta Andrzej Ochlak i Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski składając jednocześnie wszystkim najlepsze życzenia świąteczne.
Była to dziewiąta edycja przedświątecznej imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z zaproszenia organizatorów skorzystała w tym roku rekordowa liczba ponad 90 wystawców z powiatu nowomiejskiego oraz ościennych - brodnickiego, działdowskiego, iławskiego i grudziądzkiego. Były także kramy z Litwy i Ukrainy. Goście odwiedzający Nowe Miasto oraz mieszkańcy Miasta i całego powiatu mieli okazję poczuć atmosferę Świąt Wielkanocnych oraz zaopatrzyć się w ozdoby wykonane przez lokalnych twórców rękodzieła artystycznego i różnorodne upominki świąteczne. Dużym zainteresowaniem nabywców cieszyły się bukiety bazi i zielone gałązki brzozy oraz smakołyki, takie jak swojskie ciasto, miody i wędliny, sery i domowy chleb.
Podczas jarmarku podsumowano świąteczne konkursy dla uczniów ze szkół całego powiatu nowomiejskiego. Do konkursu zgłoszono pisanki i palmy wielkanocne. Z racji bardzo wyrównanego poziomu prac, wszyscy sklasyfikowani zostali na pierwszym miejscu. Ponadto na miejscu odbył się konkurs na Ekologiczną Ozdobę Wielkanocną. Przedświątecznemu wydarzeniu towarzyszyły występy dzieci i młodzieży z nowomiejskich szkół oraz z kółka muzycznego działającego przy Miejskim Centrum Kultury.
0
1
0
s2smodern
Powrót na górę