Menu
A+ A A-

Linoryt bez ramki 116: Panorama Nowego Miasta Lubawskiego

0
1
0
s2smodern
Linoryt bez ramki 116: Panorama Nowego Miasta Lubawskiego

Dla kolekcjonerów i nie tylko, doskonały prezent bez okazji. Linoryt, wykonany ręką artystki Natalii Reszki, przedstawia Panoramę Nowego Miasta Lubawskiego, którą pierwotnie wykonał Dewitz Johann Heinrich. Już wkrótce będzie dostępny w wersji oprawionej (ramka) i bez oprawy w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Mieście Lubawskim www.itnowemiasto.pl.

Linoryt należy do technik druku wypukłego, ten zaś jest najstarszą znaną metodą drukarską. Polegająca na wyżłobieniu w linoleum przy pomocy dłut, wzoru, który odbija się później na papierze. W druku wypukłym, po naniesieniu rysunku na matrycę – w przypadku linorytu jest to linoleum – wycina się wszystkie miejsca, które nie będą pokrywane farbą. Drukowanie odbywa się przy użyciu specjalnej kostki introligatorskiej albo polega na przepuszczeniu matrycy z nałożonym papierem pod prasą graficzną.

Dewitz Johann Heinrich ( *20.09.1706 r. w Elblągu, †4.10. 1767 r. w Elblągu).

Wójt elbląski, nadworny aptekarz królewski, autor herbarza patrycjatu elbląskiego. Syn Johanna, aptekarza miejskiego w Elblągu i tytularnego nadwornego aptekarza królewskiego.Znany jest jako kontynuator kroniki Wilhelma Rupsona oraz autor dziejów Elblaga, pt. Sammlung einer Chronica oder Beschreibung der Stadt Elbing. Zbiorem materiałów źródłowych są jego prace o inskrypcjach i o epitafiach elbląskich, o genealogii rodzin elbląskich ilustrowane rycinami herbów oraz Documenta diversa Elbingensia. Dewitz interesował się także dziejami medycyny elbląskiej, jedno jego dzieło z tego zakresu zostało w 1750 r. wydane drukiem. Jest także autorem ciekawej – zachowanej w rękopisie – pracy o minerałach i roślinach lekarskich okolic Elbląga. 

Linoryt bez ramki (nr ew. 116/2022).

Cena 30,00 zł brutto + koszty przesyłki.

Szczegóły i kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod nr telefonu: 56 649 88 50.

Ostatnio zmienianywtorek, 07 czerwiec 2022 10:22
0
1
0
s2smodern

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Powrót na górę