Menu
A+ A A-

Teatr Lalek w Olsztynie

0
1
0
s2smodern
Teatr Lalek w Olsztynie

Na początku było Stowarzyszenie Teatru Kukłowego Ziemi Warmińsko-Mazurskiej „Czerwony Kapturek” powołane 13 listopada 1953 roku przez grono dziennikarzy, artystów i działaczy pod wodzą Mieczysława Czerwińskiego. Działający w polowych warunkach, ale pełen entuzjazmu zespół otrzymuje rok później budynek przy Placu Bema. Od tego momentu Teatr zaznacza swoją obecność w Olsztynie, regionie oraz kraju wieloma interesującymi premierami i uczestnictwem w festiwalach, co owocuje wieloma ważnymi wyróżnieniami i nagrodami. Od 1986 roku następuje zmiana nazwy na Olsztyński Teatr lalek, a trzy lata później przenosiny do nowej siedziby przy ulicy Bartosza Głowackiego. W ponad pięćdziesięcioletniej działalności OTL odbyło się 230 premier dla dzieci, młodzieży i widzów dorosłych. Od roku 2000 istnieje oficjalna Scena dla Młodzieży i Widzów Dorosłych. Teatr jest obecny na najważniejszych przeglądach teatralnych w kraju i za granicą. Z OTL współpracują różne pokolenia reżyserów, scenografów, kompozytorów, choreografów. W repertuar teatru na stałe wpisane są takie wydarzenia kulturalne jak Studencka Trzydniówka Teatralna oraz Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych ANIMA. Ważnym elementem działalności teatru jest edukacja młodego widza. Po spektaklach odbywają się lekcje teatralne, dyskusje i spotkania z twórcami. Nasi widzowie mają okazję zobaczyć scenę od strony kulis, dowiedzieć się jak powstaje przedstawienie teatralne, kim są jego twórcy, zaznajomić się z magicznym językiem teatru. Poznają rodzaje lalek od pacynki do marionetki, odwiedzają kabinę elektroakustyczną i pracownię plastyczną, w której powstają dekoracje, lalki i rekwizyty do wszystkich spektakli. Podczas lekcji teatralnych każdy widz uzyska odpowiedź na nurtujące go pytania dotyczące teatru lalek. Przy teatrze działa Szkolna Rada Teatralna skupiająca dzieci i młodzież zainteresowaną teatrem. W ramach współpracy ze szkołami na łamach Gazety Olsztyńskiej wydawana jest Gazeta Teatralna OTL redagowana przez Międzyszkolną Redakcję pod opieką przedstawiciela teatru.

Olsztyński Teatr Lalek

ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn

www.teatrlalek.olsztyn.pl

Szukaj nas na facebooku!

 

Rrezerwacja biletów, Biuro Obsługi Widowni i Kasa: tel. 89 538-70-30, tel./fax. 89 538-70-40 oraz połączenie przez centralę.
Kasa biletowa czynna jest na godzinę przed spektaklem oraz w czasie jego trwania. Prowadzi również przedsprzedaż biletów w tygodniu poprzedzającym widowisko.
Sekretariat: tel. 89 538-70-38; fax. 89 538-70-28
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro Obsługi Widowni: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
0
1
0
s2smodern

Media

Powrót na górę