Menu
A+ A A-

Szlaki rowerowe w województwie

0
1
0
s2smodern
Szlaki rowerowe w województwie
 
 Lp.   Trasa  Oznaczenie   Długość 
 

1

Gmina Biała Piska - pętla Biała Piska-Kumielsk
(Biała Piska – Bełcząc – Kowalewo – Mikuty – Długi Kąt - „Brama Świętego Gaju Galindów” - Kumielski – Szkody – Biała Piska)

22.0 km.

2

Gmina Dobre Miasto
(Smolajny ZSR - „Obwodnica” - „Dębowa Góra” - Urbanowo - Dawny nasyp kolejowy linii Orneta-Lidzbark - Mawry - Piotraszewo – „Obwodnica”, Obwód leśny nr 240)

22.0 km.

3

Gmina Dobre Miasto
(Dobre Miasto - Głotowo - Swobodno - Jez. Limajno - Leś. Chmury - Cerkiewnik - Swobodno - Knopin - Dobre Miasto.)

20.0 km.

4

Gmina Dobre Miasto (Cerkiewnik - Barkweda - Bukwałd - Różynka – Cerkiewnik)

17.0 km.

5

Gmina Dobre Miasto - mała leśna pętla
(Obwód leśny nr 366 ( „Obwodnica”) - Jezioro Gilgajny - Obwód leśny nr 420 - Obwód leśny nr 366 („Obwodnica”)

9.0 km.

6

Gmina Dobre Miasto - obwodnica
(Knopin - Barcikowo - Międzylesie - Smolajny - Smolajny ZSR - Praslity - Nowa Wieś Mała - Głotowo – Knopin)

34.0 km.

7

Gmina Dobre Miasto - Sosna
(Dobre Miasto ul. Garnizonowa - Sosna pomnik przyrody - Dobre Miasto ul. Garnizonowa)

4.0 km.

8

Gmina Dobre Miasto - szlak łącznikowy
(Dobre Miasto ul. Garnizonowa - Obwód leśny nr 366 - obwód leśny nr 256 - obwód leśny nr 212 - Wichrowo Tartak - Wichrowo – „Obwodnica”)

14.0 km.

9

Gmina Dywity
(Dywity ul. Polna - Dywity działki - Redykajny - Wilamowo - Kajny - Barkweda - Brąswałd - Ługwałd – Dywity)

20.0 km.

10

Gmina Dywity
(Dywity – Dągi – Różnowo - Dąbrówka Wielka - Nowe Włóki - Gradki - Frączki - Tuławki - Gady - Jez. Wadąg - Dągi – Dywity.)

32.0 km.

11

Gmina Gietrzwałd - pętla Biesal-Guzowy Piec
(Biesal - Tomaryny - Śródka - Guzowy Piec - Salminek - Jadaminy - Biesal)

15.0 km.

12

Gmina Gietrzwałd - pętla dookoła jeziora Giłwa (Gietrzwałd - Rentyny - Gietrzwałd)

11.0 km.

13

Gmina Gietrzwałd - pętla Gietrzwałd-Porbady
(Gietrzwałd - Woryty - Nowy Młyn - Stękiny - Porbady - Wrzesina - Gietrzwad)

19.0 km.

14

Gmina Grunwald - łącznik Grunwald-Dylewska Góra
(Pole Bitwy Grunwaldzkiej – Samin – Tułodziad – Giętlewo – Janowo – Wysoka Wieś)

17.0 km.

15

Gmina Grunwald - pętla Gierzwałd-Czarci-Jar
(Gierzwałd - Kiersztanowo - Czarci Jar - Pacółtówko - Mielno - Lipowa Góra - Gierzwałd)

20.9 km.

16

Gmina Grunwald - pętla Gierzwałd-Dylewo
(Gierzwałd – Dylewo – Miejska Wola – Szczepankowo – Domkowo – Gierzwałd)

18.0 km.

17

Gmina Jeziorany - Szlak nr 1
(Jeziorany – Żardeniki - Kikity – Biesówko – Zerbuń –Miejska Wieś - Jeziorany)

24.0 km.

18

Gmina Jeziorany - Szlak nr 2
(Jeziorany – Lekity – Derc –Frączki – Studzianka - Radostowo – Studnica - Jeziorany)

24.0 km.

19

Gmina Jeziorany - Szlak nr 3
(Jeziorany- Wójtówko - Ustnik - Kalis - Lekity - Krokowo - Kostrzewy - Droga Jeziorany-Wipsowo - Jeziorany)

17.0 km.

20

Gmina Jeziorany - Szlak nr 4
(Jeziorany - Tłokowo - Kramarzewo - Franknowo - Ustnik - Wójtówko – Jeziorany)

18.0 km.

21

Gmina Kozłowo - pętla dookoła jeziora Kownatki
(Szkotowo – Kownatki – Turowo – Turówko – Januszkowo – Jez. Kownatki – Szkotowo)

20.0 km.

22

Gmina Kozłowo - pętla Kozłowo-Piątki
(Kozłowo – Pielgrzymowo – Olszewo – Piątki – Borowy Młyn – Kanigowo – Kamionka – Ważyny – Szymany – Zaborowo – Zalesie – Niedanowo – Zakrzewo – Sarnowo – Kozłowo)

36.0 km.

23

Gmina Kozłowo - pętla Kozłowo-Szkotowo
(Kozłowo – Sławka Wielka – Rogóż – Lipowo – Szkotowo – Rączki – Szerokopaś – Łysakowo – Sławka Mała – Kozłowo)

35.0 km.

24

Gmina Lidzbark Warmiński - Szlak nr 1
(Lidzbark Warmiński – Łaniewo – Kaszuny – Miejska Wieś – Babiak – Bugi – Runowo – Workiejmy – Nowa Wieś Wielka – Redy – Wielochowo – Lidzbark Warmiński)

50.0 km.

25

Gmina Lidzbark Warmiński - Szlak nr 2
(Lidzbark Warmiński – Wielochowo – Koniewo – Lidzbark Warmiński)

11.0 km.

26

Gmina Lidzbark Warmiński - Szlak nr 3 (Wielochowo – Jagoty – Wielochowo)

9.0 km.

27

Gmina Lidzbark Warmiński - Szlak nr 4
(Lidzbark Warmiński – Koniewo – Budniki – Kotowo – Morawa – Napraty – Stoczek Klasztorny – Kierwiny – Sarnowo – Lidzbark Warmiński)

36.0 km.

28

Gmina Lidzbark Warmiński - Szlak nr 5
(Lidzbark Warmiński – Łabno – Jarandowo – Kochanówka – Suryty – Blanki – Ośrodek „Świteź” – Medyny – Lidzbark Warmiński)

32.0 km.

29

Gmina Lidzbark Warmiński - Szlak nr 6
(Ośrodek „Świteź” – Kłębowo – Jarandowo – Chełm – Stryjkowo- Kochanówka – Kierz – Ośrodek „Świteź”)

30.0 km.

30

Gmina Lubomino - szlak łącznikowy (Samborek - Zagony - Gronowo – Piotraszewo)

9.0 km.

31

Gmina Lubomino - Szlak nr 1
(Lubomino - Samborek - Wilczkowo - Klony - Ełdyty Małe - Ełdyty Wielkie - Świękity - Wapnik – Lubomino)

29.0 km.

32

Gmina Lubomino - Szlak nr 2
(Lubomino - Bieniewo - Wolnica - Różyn - Obwodnica Dobrego Miasta obwód leśny nr 224 - Praslity - Bzowiec - Rogiedle - Samborek – Lubomino)

26.0 km.

33

Gmina Łukta - pętla dookoła jeziora Marąg
(Łukta – Dragolice – Florczaki – Nowaczyzna – Swojki – Żabi Róg – Gubity – Kozia Góra – Gucin – Kolonia Mostkowo – Maronie – Łukta)

27.0 km.

34

Gmina Łukta - pętla Łukta-Tabórz
(Łukta - Molza - Plichta - Tabórz - Niedźwiady - Białka Leśna - Kolonia Florczaki - Ramoty - Łukta)

27.0 km.

35

Gmina Łukta - Szlak czterech mostów
(Łukta – Komorowo – Pelnik – Łęguty- Grazymy – Wynki – Łukta)

24.0 km.

36

Gmina Miłakowo - łącznik Boguchwały-Bieniasze (Boguchwały – Trokajny – Bieniasze)

9.3 km.

37

Gmina Miłakowo - pętla Miłakowo-Gilginia
(Miłakowo – Henrykowo – Warkały – Warkałki – Stabuniki – Warkałki – Gilginia – Gudniki – Różnowo – Miejski Dwór – Miłakowo)

20.0 km.

38

Gmina Miłakowo - pętla Miłakowo-Ponary
(Miłakowo – Książnik – Ponary – Roje – Bolity Stare – Warkały – Miłakowo)

20.0 km.

39

Gmina Miłakowo - pętla nad Pasłękę
(Miłakowo – Pawełki – Stolno – Polkajny – Pityny – Raciszewo – Bieniasze – Mysłaki – Miłakowo)

31.0 km.

40

Gmina Miłomłyn - łącznik Liwa-Karnity (Liwa – Rogowo – Bogaczewo – Dębinka – Karnity)

17.0 km.

41

Gmina Miłomłyn - pętla Miłomłyn-Tarda (Miłomłyn – Winiec – Tarda – Miłomłyn)

18.0 km.

42

Gmina Miłomłyn - pętla Tarda-Słonecznik
(Tarda – Bartężek – Słonecznik – Prośno – Leśniczówka Ruś – Zakątek – Tarda)

24.0 km.

43

Gmina Morąg - pętla dookoła jeziora Narie
(Morąg - Bogaczewo – Gulbity – Niebrzydowo Wielkie – Naryjski Młyn – Roje – Ponary – Boguchwały – Wilnowo – Lusajny Małe – Kretowiny – Piłąg – Dury – Morąg)

37.0 km.

44

Gmina Morąg - pętla Morąg-Markowo
(Morąg – Chojnik – Kalnik – Złotna – Markowo – Strużyna –  Jurki – Morąg)

40.0 km.

45

Gmina Morąg - pętla Morąg-Tarda
(Morąg – Raj – Bożęcin – Ruś – Prośno – Tarda – Kudypy – Jędrychówko – Morąg)

36.0 km.

46

Gmina Nidzica - łącznik Nidzica-Piątki (Nidzica - Piątki)

2.0 km.

47

Gmina Ostróda - łącznik Stare Jabłonki-Plichta
(Stare Jabłonki – Kolonia Idzbark – Lubajny – Zwierzewo – Międzylesie – Warlity Wielkie – Zakątek – Plichta)

27.0 km.

48

Gmina Ostróda - Mała Pętla Ostródzka
(Ostróda - Kajkowo - Leszak Ostródzki - Ornowo – Brzydowo – Lichtajny - Ostróda)

22.0 km.

49

Gmina Ostróda - pętla dookoła Dylewskiej Góry
(Pietrzwałd – Bednarki – Miejska Wola – Dylewo – Pląchawy – Klonowo – Wygoda – Lubstynek – Glaznoty - Pietrzwałd)

42.0 km.

50

Gmina Ostróda - pętla leśna Stare Jabłonki-Biesal
(Stare Jabłonki – Zawady Małe – Biesal – Barduń – Stare Jabłonki)

15.0 km.

51

Gmina Ostróda - pętla na Dylewską Górę
(Brzydowo - Kraplewo – Dziadyk – Ryn – Bednarka – Miejska Wola – Dylewska Góra – Wysoka Wieś – Pietrzwałd – Rudno – Brzydowo)

29.0 km.

52

Gmina Ostróda - pętla Stare Jabłonki-Idzbark (Stare Jabłonki – Ostrowin – Idzbark – Stare Jabłonki)

16.0 km.

53

Gmina Ostróda - Wielka Pętla Ostródzka
(Ostróda - Lubajny - Stare Jabłonki - Ostrowin - Szyldak – Kraplewo – Nastajki – Turznica – Samborowo – Rogowo – Liwa - Ostróda)

68.0 km.

54

Mazury - okolice Kętrzyna (Kętrzyn - Nakomiady - Mikołajki - Piecki - Mrągowo)

brak

75.0 km.

55

Mazury - okolice Lidzbarka Warmińskiego (Lidzbark Warmiński - Reszel - Kętrzyn - Węgorzewo)

brak

99.0 km.

56

Międzynarodowy szlak rowerowy R-1
(Kostrzyn - Ośno Lubuskie - Sulęcin - Lubniewice - Międzyrzecz - Międzychód - Drezdenko - Krzyż - Wieleń - Trzcianka - Piła - Miasteczko Krajeńskie - Białośliwie - Wyrzysk - Mrocza - Bydgoszcz - Janowo - Koronowo - Chełmno - Grudziądz - Kwidzyn - Sztum - Elbląg - Braniewo - Gronowo (granica państwa)

85.5 km.

57

Okolice Biskupca (Biskupiec - Rasząg - Kobułty - Biskupiec)

brak

30.0 km.

58

Okolice Krutyni - Dolna Krutynia (Kadzidłowo - Dolna Krutynia)

brak

4 etapy

59

Okolice Krutyni - Ernst Wiechert
(Krutyń - jezioro Mokre - Leśniczówka Pieresławek - Nadleśnictwo Strzałowo - Leśniczówka Ukta)

brak

4 etapy

60

Okolice Krutyni - Jezioro Mokre (Jezioro Mokre - Uklanka - jezioro Kołowin)

brak

4 etapy

61

Okolice Krutyni - Leśniczówka Pranie (Krutyń - Leśniczówka Pranie - Ośniak)

brak

3 etapy

62

Okolice Krutyni - Rezerwaty Krutyńskie
(Rezerwat Krutynia - Rezerwat Zakręt - Rezerwat Królewska Sosna)

brak

2 etapy

63

Okolice Reszla (Reszel - Święta Lipka - Kętrzyn - Gierłoż - Owczarnia - Bezławki - Reszel)

brak

76.0 km.

64

Okolice Rucianego 1 (Ruciane Nida - Szeroki Bór - Wiartel - Pisz - Ruciane Nida)

brak

41.0 km.

65

Okolice Rucianego 2 (Ruciane - Nida - leśniczówka Pranie - Karwica - Kokoszki - Spychowo - Stare Kiełbonki - Ruciane - Nida)

brak

60.0 km.

66

Okolice Rucianego 3 (Ruciane - Nida - Wejsuny - Wierzba - Mikołajki - Ukta - Ruciane - Nida)

brak

47.0 km.

67

Okolice Rucianego 4 (Ruciane - Nida - Wojnowo - Ukta - Piecki - Nawiady - Stare Kiełbonki - Ruciane - Nida)

brak

54.0 km.

68

Okolice Rucianego 5 (Ruciane - Nida - Jagodzin - Niedźwiedzi Róg - Wejsuny - Ruciane - Nida)

brak

39.5 km.

69

Okolice Rucianego 6 (Ruciane - Nida - Wiartel - Turośl - Ciesina - Ruciane - Nida)

brak

61.4 km.

70

Okolice Węgorzewa (Węgorzewo - Kuty - Giżycko - Rydzewo - Okartowo - Pisz)

brak

91.0 km.

71

Północnym skrajem Welskiego Parku Krajobrazowego

brak

13 etapów

72

Rowerem po złote runo (Czerwonka - Rukławki - Najdymowo - Bukowa Góra - Węgój - Dębowo - Stryjewo - Biskupiec)

brak

31.0 km.

73

Rowerowa wiosna (Suwałki - Przerośl - Stańczyki - Smolniki - Lipsk - Czarna Białostocka - Narewka - Białowieża - Hajnówka)

brak

8 dni

74

Szlak Grunwaldzki - wojsk Krzyżackich
(Iława – Radomno – Rakowice – Targowisko Dolne - Lubawa – Fijewo – Prątnica – Łążyn – Rumienica – Gutowo – Elgnowo – Wierzbica – Samin – Pole Bitwy Grunwaldzkiej – Stębark – Pacółtowo – Gierzwałd – Kitnowo – Szczepankowo – Glądy – Durąg – Lichtajny – Ostróda)

dni

87.0 km.

75

Szlak Grunwaldzki - Wojsk Sprzymierzonych
(Łajsy – Pęglity – Śródka - Łęgucki Młyn – Mańki – Samogowo – Jagiełek – Olsztynek – Królikowo – Lichtajny – Mielno – Zybułtowo – Stębark - Pole Bitwy Grunwaldzkiej – Łodwigowo – Łogdowo – Osiekowo – Działdowo)

dni

71.0 km.

76

Szlak Kanału Elbląskiego - Zalewo-Iława
(Zalewo – Rąbity – Międzychód – Śliwa – Boreczno – Duba – Mozgowo – Karnity – Dąbinka – Miłomłyn – Lubień – Liwa – Zalewo – Gil Mały – Gil Wielki – Wiewiórka – Frednowy – Tynwałd – Jezierzyce – Jażdżówki – Kwiry – Szałkowo – Iława)

dni

77

Szlak okolic Olsztyna 3

dni

15.5 km.

78

Szlak okolic Olsztyna 4

dni

21.0 km.

79

Szlaki okolic Ełku. Szlak nr 1 (Stare Juchy - Szczecinowo - Gawliki Małe - Kaltki - Stare Juchy)

Szlak niebieski

31.0 km.

80

Szlaki okolic Ełku. Szlak nr 2 (Stare Juchy - Zawady Ełckie - Gorłówko - Stare Juchy)

Szlak zielony

20.0 km.

81

Szlaki okolic Giżycka ,,Błękitna Wstęga Jezior ”
(Giżycko PKP – Piękna Góra – Guty – Kamionki – Doba – Pilwa – Radzieje – Łabapa – Sztynort – Harsz – Okowizna – Dziaduszyn – Pozezdrze – Przerwanki – Kruklanki – Grady Kruklaneckie – Kożuchy Wielkie – Sulimy – Giżycko PKP)

Szlak niebieski

82

Szlaki okolic Giżycka. Szlak nr 1
(Giżycko dworzec PKP - ul. Kolejowa - ul. Nadbrzeżna - ul. Moniuszki - Centralny Ośrodek Sportu)

Szlak niebieski

1.8 km.

83

Szlaki okolic Giżycka. Szlak nr 3
(Giżycko PKP – Wilkasy – Bogaczewo – Monetki – Stara Rudówka – Ryn – Salpik – Nakomiady – Owczarnia – Kwiedzina – Gierłoż – Czerniki – Kętrzyn – Biedaszki – Pieckowo – Święta Lipka)

Szlak czerwony

84

Szlaki okolic Giżycka. Szlak nr 4.
(Wilkasy – Bogaczewo – Kanał Kula – Rydzewo – Wierciejki – Miłki- Lipińskie – Wydminy)

Szlak zielony

85

Wielka Pętla Olsztyn-Stare Jabłonki
(Olsztyn (rondo Szumana) – Dajtki – Gronity – Naterki – Sząbruk – Unieszewo - Makruty – Guzowy Młyn – Guzowy Piec – Parwółki – Stare Jabłonki – Kątno – Orlik – Plichta – Dąg - Śmieszny Kąt - Wynki – Worliny – Woryty – Gietrzwałd – Unieszewo – Kudypy – Łupsztych – Gutkowo – Olsztyn (rondo Szumana)

Szlak zielony

 

TRASY TURYSTYCZNE
 
 Lp.   Trasa  Oznaczenie   Długość 
 

1

7 cudów natury, 7 cudów kultury - Gmina Biskupiec
(Biskupiec - Rzeck - Rasząg - Zabrodzie - Kobułty - Parleskie Wzgórza - Lipowo - Stanclewo - Bredynki - Dębowo - Czerwonka - Biesowo - jezioro Galk - jezioro Dadaj)

brak

14 etapów

2

Okolice Nidzicy
(Nidzica - Stębark - Dylewo - Grabowo - Rożental - Iława)

brak

76.0 km.

3

Okolice Olsztyna 1.
(Olsztyn - Dobre Miasto - Lidzbark Warmiński - Pieniężno - Braniewo - Frombork)

brak

145.0 km.

4

Okolice Olsztyna 2
(Olsztyn - Kurki - Łyna - Nidzica)

brak

52.0 km.

5

Północno - wschodnia wyprawa rowerowa
(Iława - Mozgowo - Pasym - Ruciane - Nida - Rydzewo - Ogonki - Gołdap - Stary Folwark - Giby - Goniądz - Pajewo - Rybaki - Białowieża - Hajnówka)

brak

15 dni

 

 

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę