Menu
A+ A A-

Warsztaty edukacyjne "Pajda z masłem"

0
1
0
s2smodern
Warsztaty edukacyjne "Pajda z masłem"

Warsztaty edukacyjne w zagrodzie agroturystycznej „Pajda chleba z masłem”. Nasze warsztaty to nauka połączona z zabawą. Dowiecie się skąd się bierze mleko i jak można zrobić masło, twaróg bądź upiec samodzielnie chleb. Oferta skierowana do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu, zorganizowania ogniska lub poprowadzenia zajęć w językach: niemieckim, angielskim, hiszpańskim lub francuskim.

Program pobytu 4 godzinnego obejmuje historią chleba i dawne sposoby wypieku na zakwasie, zapoznanie się z pracą rolnika, młynarza i piekarza, wyrabianie ciasta chlebowego, wyrób twarogu, sera smażonego i ubijanie masła (dla przedszkolaków ubijanie masła), wycieczkę po warzywniku i zapoznanie się z aktualnymi pracami w ogrodzie, rozróżnianie chwastów od warzyw, karmienie zwierząt w zagrodzie, przygotowanie własnej pajdy chleba z produktów pochodzących z gospodarstwa (masło, ser, twaróg, marmolada, rzodkiewka, szczypiorek, sałata) a każdy otrzyma swój własnoręcznie wyrobiony bochenek chleba do domu.

Agroturystyka nad jeziorem Sopień

Mały Głęboczek 41, 87-313 Brzozie

Kontakt: Aleksandra Korecka 510 70 44 90

www.agroturystyka-sopien.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szukaj nas na facebooku!

0
1
0
s2smodern

Media

Powrót na górę