Menu
A+ A A-

Szlak Kopernikowski

0
1
0
s2smodern
Szlak Kopernikowski

Drogowy „Szlak Kopernikowski” to turystyczny szlak tematyczny, związany z postacią Mikołaja Kopernika, wybitnego astronoma, który „wstrzymał słońce i ruszył ziemię”. Szlak ten prowadzi przez pełne zabytków miejscowości związane z jego życiem oraz działalnością jako kanonika Kapituły Warmińskiej, lekarza, administratora, sekretarza biskupiego.

Nazwa szlaku: Szlak Kopernikowski

Długość: 232.00 km

Znak / kolor: szlak oznakowany

Trasa szlaku: Olsztynek - Olsztyn - Dobre Miasto - Lidzbark Warm. - Orneta - Pieniężno - Braniewo - Frombork - Tolkmicko - Elbląg

Opis: Samochodowy Szlak Kopernikowski to jeden z 4 samochodowych szlaków turystycznych wyznaczony i fizycznie oznakowany w latach 2009 - 2011 przez Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego w ramach unijnego projektu "Znakowanie turystyczne regionu Warmii i Mazur" z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i mazury na lata 2007 - 2013. Jak przy każdym szlaku samochodowym, należy pamiętać, że przebieg szlaku łączy jedynie najważniejsze punkty orientacyjne na szlaku. Natomiast czasem odwiedzenie licznych atrakcji turystycznych, które są traktowane jako atrakcje tego szlaku, wymaga od zmotoryzowanego turysty nieznaczne zjechanie z głównej trasy, o czym powinny informować odpowiednie drogowskazy Szlak Kopernikowski ułatwia zwiedzenie środkowej i płn. zach. części województwa, zabytkowych miejscowości związanych z pobytem M. Kopernika, ale także innych ciekawych miejsc. Stanowi alternatywę dla turystów lubiących łączenie elementów podróży własnym samochodem z potrzebami poznawania regionu.

Źródło: www.szlaki.mazury.pl

Mikołaj Kopernik, ten wielki uczony, Często chodził po zamku zamyślony.
Liczył gwiazdy, badał niebo a to nie łatwe drogi kolego!
Nos się zgarbił, głowa boli. Ma już tego dość powoli.

Dodatkowe informacje

  • mapka:
0
1
0
s2smodern

Media

Powrót na górę