Menu
RSS
A+ A A-

"EON"

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
"EON"

EON. Powrót Lustrzanego Smoka; Alison Goodman, przekład: Dariusz Kopociński
NAJLEPSZA KSIĄŻKA FANTASY ROKU 2008 (Nagroda AUREALIS) nareszcie w Polsce! 

"Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem. Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii".

Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko.

To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury...

Świeży powiew w gatunku fantasy. Inteligentna, napisana barwnym językiem historia wciąga już od pierwszej strony.
THE TIMES, LONDYN

Fabuła utkana wokół motywu dziewczyny w przebraniu wzbogaca się o nieoczekiwane wątki, a elementy azjatyckiego folkloru tworzą niezrównany koloryt powieści i atmosferę wielkiej przygody.
LOCUS

Zniewalająca opowieść i świat przedstawiony z taką siłą wyrazu, że wydaje się realny. Nie brakuje niuansów zarówno w opisie emocji, jak i w fascynującej mitologii nadprzyrodzonych smoków. Zażarte pojedynki w połączeniu z polityczną intrygą przyprawiają o zawrót głowy, podczas gdy niebanalni bohaterowie dodają smaczku opowieści. Czytelnicy będą z utęsknieniem czekać na kontynuację.

Alison Goodman urodziła się w Australii i po krótkich wędrówkach zamieszkała w Melbourne, swoim mieście rodzinnym. W 1999 r. została objęta prestiżowym patronatem im. D. J. O'Hearna Uniwersytetu w Melbourne, uzyskała tytuł magistra nauk humanistycznych, uczy studentów podyplomowych kreatywnego pisania.

Od momentu ukazania się w 2008 r. w Australii (The Two Pearls of Wisdom), Wielkiej Brytanii (Eon: Rise of the Dragoneye) oraz USA (Eon: Dragoneye Reborn), książka zyskuje uznanie krytyków i coraz większą rzeszę fanów.

Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia:
- Najlepsza Powieść Fantasy - Aurealis Award (2008)
- Honor Book - James Tiptree Jr. Award (2008)
- Notable Book - CBCA Awards (2009)
oraz znalazła się w ścisłej trójce finalistów Victorian Premier's Literary Awards (2009).

Powieść została przetłumaczona już na dziesięć języków i wydana w kilkunastu krajach świata. Bestseller pióra Alison Goodman nareszcie trafił do rąk polskich Czytelników! 

Przeczytaj recenzje:

www.efantastyka.pl
www.granice.pl
www.ksiazki.polter.pl
www.nastolatek.pl
www.bs.tawerna.rpg.pl
www.gameexe.pl
www.literatura.dlastudenta.pl
www.fantasybook.idl.pl
www.rpg.sztab.com
www.students.pl
aniusiaczek92.blogspot.com
www.valkiria.net
www.sztukater.pl/
sujeczka.blogspot.com/
kochamksiazki.pl
zaginionyalmanach.blogspot.com
wykredowana.blogspot.com
podsluch.wordpress.com
sloneczny-zakamarek.blog.onet.pl
force-books.blogspot.com

0
1
0
s2smodern

Media

Więcej w tej kategorii: « "Egzamin z tajemnicy" "EONA" »
Powrót na górę