Menu
RSS
A+ A A-

Podróżownik – Warmia i Mazury

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
Podróżownik – Warmia i Mazury

Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi robimy masę zdjęć i filmów. Dokumentujemy odwiedzone miejsca i nasze w nich przygody. Zdjęcia zostają w komputerze, a zebrane na wyjeździe pamiątki zwykle trafiają do jakiejś teczki, o której do następnego lata zapomnimy. Dlatego pewnego razu jadąc do Turcji zabraliśmy zeszyt, taśmę klejącą, nożyczki i kredki, by na bieżąco opisywać i dokumentować wyjazd. Powstała masa zabawnych rysunków, a przy okazji mieliśmy okazję przekonać się, że dla naszych kilkulatków warte zapamiętania były drewniane węże (pamiątki z miasta św. Mikołaja), granaty co nie wybuchały ale pysznie smakowały i cała masa listków zbieranych po drodze. Tak powstała unikalna kronika podróży, do której nasi synkowie wracają z dużym sentymentem, a my postanowiliśmy dla wszystkich rodzin jeżdżących z dziećmi stworzyć Podróżowniki.

To niezwykła seria książek (wydanych przez MAC Edukacja), będących jednocześnie pamiętnikami i przewodnikami dla dzieci. Wreszcie jest miejsce by wkleić piasek z plaży, opaskę z hotelu (zdziwilibyście się jak cenna to pamiątka dla dzieci!), roślinki, foldery, pocztówki… Są ciekawostki, zadania, gra planszowa, nalepki, tangramy a przede wszystkim – jest przestrzeń na własną twórczość. Dzięki temu nie ma dwóch takich samych książek, bo każdy z czytelników staje się jednocześnie jej twórcą. A jeśli zabraknie wam kartek, wystarczy w środku dokleić kolejne!

Tak właśnie zrobiliśmy z Podróżownikiem po Chorwacji, gdzie mamy też pamiątkowe pieczątki z centrów nurkowych, wycięte etykiety ulubionych dań, kwiaty lawendy i liście oliwek, znalezione w porcie piórko i całą masę innych pamiątek. Do tej pory wyszły Podróżowniki po Chorwacji, Turcji i Egipcie, a ponieważ uważamy, że Polska jest wspaniałym krajem do rodzinnych podróży, w serii znalazły się też: Wybrzeże Bałtyku, Warmia i Mazury, Tatry i Pieniny oraz Karkonosze i Kotlina Kłodzka. W maju 2016 roku na rynku pojawi się Podróżownik na każdą podróż (czyli książka pasująca do wszystkich wyjazdów), a także Grecja i Włochy. Jeśli zatem chcesz, aby wasze wakacyjne wspomnienia nie przeminęły z letnią pogodą – zabierzcie na wyjazd Podróżownik!

www.podrozowniki.pl – do nabycia w dobrych księgarniach oraz na www.ksiegarnia-edukacyjna.pl

autorzy: Anna i Krzysztof Kobusowie

ilustracje: Studio Podpunkt

wydawca: MAC Edukacja

O autorach:

Anna i Krzysztof Kobusowie to rodzice Michasia i Stasia oraz opowiadacze historii. Fotografują, blogują, robią multimedialne pokazy i piszą książki podróżnicze. Mają na koncie ponad 30 książek i albumów (z czego większość o Polsce), seria Podróżowników jest nową publikacją dla dzieci. Prowadzą strony: www.travelphoto.pl i www.malypodroznik.pl

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę