Menu
RSS
A+ A A-

Nowe Miasto Lubawskie na Festiwalu Miast Cittaslow w Lubawie

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
Nowe Miasto Lubawskie na Festiwalu Miast Cittaslow w Lubawie

W sobotę 21 maja 2016 roku na Warmii i Mazurach już po raz siódmy odbył się Festiwal Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku i Rynie i Gołdapi, gospodarzem tego wydarzenia była pobliska Lubawa, która w 2012 roku powiększyła polską sieć Cittaslow. Program festiwalu odbywającego się w odrestaurowanych Łazienkach Lubawskich obejmował m.in. kiermasz wyrobów rzemieślniczych i występy zespołów muzycznych z miasteczek członkowskich Cittaslow, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej, konkursy z nagrodami. Mieszkańcy Lubawy oraz goście mieli okazję skorzystać z bezpłatnej degustacji potraw, przygotowanej specjalnie na tę okazję przez  restauratorów – członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.  Ważną częścią festiwalu była konferencja dotycząca rozwoju idei Cittaslow pt. „Cittaslow jako marka budująca tożsamość małego miasta”, w której udział wzięli m. in. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodniczący Rady Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Piotr Żuchowski, goście z Włoch i z Chorwacji oraz burmistrzowie z miast Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow. Nowe Miasto Lubawskie na konferencji reprezentował Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski.

Na stoiskach promocyjnych Nowe Miasto Lubawskie reprezentowane było przez koronczarki Panie Lidię i Iwonę Bral, artystę garncarza Jarosława Mączkowskiego, pirografika Andrzeja Niewskiego oraz pracowników Referatu Promocji - Agnieszkę Zielińską i Jerzego Grządzielewskiego. Warto wspomnieć, że wspólne stoisko Nowego Miasta Lubawskiego otrzymało w konkursie wyróżnienie jako najlepsze spośród 24 stoisk wystawiających się miast Cittaslow. Ponadto Inspektor Agnieszka Zielińska z Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Mieście Lubawskim otrzymała dyplom "za najciekawszą inicjatywę służącą rozwojowi miast Cittaslow". Na scenie festiwalu z naszego miasta prezentowały się dwie grupy taneczne Remmic Dance Junior i Crew oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Natomiast dzień wcześniej, tj. 20 maja, Burmistrz Józef Blank uczestniczył w Krajowym Zebraniu Członków Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow, na którym podjęto uchwały m.in. w sprawie rekomendacji Jezioran do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow, powołania Krajowego Komitetu Naukowego i zatwierdzenia jego składu oraz przyjęcia recertyfikacji miast członkowskich.

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę