Menu
RSS
A+ A A-

Mamy Niepodległą!

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
Mamy Niepodległą!

Mamy Niepodległą! to flagowa akcja społeczna organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego od 2013 r. Polega ona na radosnym świętowaniu kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę. Co roku zapraszamy Polaków do wysyłania bezpłatnych kartek pocztowych oraz e-kartek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu.

Mamy Niepodległą! towarzyszą różnorodne wydarzenia, m.in. historyczny flash mob, piknik niepodległościowy, gry edukacyjne i wiele innych lokalnych inicjatyw zogniskowanych wokół tematu niepodległości.

Projektanci

Co roku kartki pocztowe projektują dla nas znani artyści: Katarzyna Bakuła, Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel), Andrzej Heidrich, Jan Konarzewski, Piotr Młodożeniec, Andrzej Pągowski, Henryk Sawka, Marek Sayan Skwarski (zwycięzca pierwszego otwartego konkursu na projekt kartki) i Józef Wilkoń.

Ambasadorzy

W promowanie Mamy Niepodległą! aktywni włączają się artyści projektujący kartki, znane osoby ze świata mediów, polityki oraz kultury, a także liczne społeczności, w tym przede wszystkim Związek Harcerstwa Polskiego. Partnerem strategicznym akcji jest Poczta Polska.

Mamy Niepodległą! w liczbach:

pół miliona wysłanych kartek
500 instytucji biorących udział w kolportowaniu i wysyłaniu kartek
Wszystkie chorągwie ZHP
300 miejscowości w całej Polsce
12 wyjątkowych projektów autorstwa znanych artystów plastyków.

Zwycięskie e-kartki

Pierwsze miejsce zajął projekt Wojciecha Rakowskiego, który zebrał 114 głosów, drugie projekt Daniela Górnickiego z liczbą 100 głosów, a trzecie projekt Aleksandra Bąka, na który zagłosowało 79 osób. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

E-kartki będzie można wysyłać, podobnie jak papierowe kartki pocztowe, od 4 listopada 2015 r.

Mamy Niepodległą!

Już po raz trzeci Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku organizuje ogólnopolską akcję społeczną Mamy Niepodległą! Polega ona na bezpłatnym wysyłaniu pocztówek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości, obchodzonego 11 listopada.

Tradycją akcji Mamy Niepodległą! jest to, że kartki pocztowe projektują dla nas znani artyści. W poprzednich edycjach byli to: Piotr Młodożeniec, Andrzej Pągowski, Józef Wilkoń, Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel), Jan Konarzewski i Henryk Sawka.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy otwarty konkurs, na który spłynęło ok. 100 prac. 10 czerwca jury wybrało jeden projekt, który będzie realizowany w wersji papierowej. Zwyciężył projekt Marka Sayana Skwarskiego.

Radosne świętowanie

Akcja Mamy Niepodległą! organizowana jest od 2013 r. i cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. W poprzedniej edycji w 2014 r. wzięło w niej udział prawie 180 000 osób (w tym szkoły, urzędy i instytucje kultury). Akcję zawsze uroczyście rozpoczyna podpisanie kartek w budynku sejmu przez marszałka sejmu.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za nadesłane do nas projekty i udział w konkursie.

http://muzeumpilsudski.pl/dzialalnosc/mamy-niepodlegla/o-akcji

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę