Menu
RSS
A+ A A-

CIT z trzema gwiazdkami

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
CIT z trzema gwiazdkami

Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Mieście Lubawskim utrzymało 3 gwiazdki w kolejnej, ogólnopolskiej certyfikacji punktów informacji turystycznej w Polsce. Certyfikacja ta została wprowadzona w 2010 roku i jest bardzo ważnym elementem realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Nasze Centrum ciągle się zmienia, a w tym roku dajemy turystom możliwość przechowania bagażu w CIT, a rowerzystom zabezpieczenie swojego bicykla bezpośrednio przy Informacji. Certyfikat jest ważny do 2018 roku, co z kolei pozwoli nam na wdrażanie kolejnych pomysłów i udogodnień dla turystów.

Certyfikacja opiera się o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Proces prowadzony jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń jednostek informacji turystycznej. Obecnie w Polsce funkcjonuje 424 certyfikowanych centrów i punktów IT. Centra informacji turystycznej w Polsce dzielą się na certyfikowane (*, **, *** i ****) oraz niecertyfikowane.

Centra IT ***: położone powinny być w centrum miasta lub przy głównej trasie turystycznej, - udzielanie informacji w dwóch językach obcych w stopniu dobrym oraz bezpłatne materiały promocyjne o najbliższej okolicy, ponadlokalne i regionalne. Możliwość skorzystania ze stanowiska komputerowego z dostępem do internetu.

www.pot.gov.pl

0
1
0
s2smodern
Więcej w tej kategorii: « Dzień Kobiet Jarmark Wielkanocny »
Powrót na górę