Menu
A+ A A-

Impresje Nowomiejskie

0
1
0
s2smodern
Impresje Nowomiejskie

Szanowni Państwo, oddajemy w Wasze ręce album prezentujący perełki architektoniczne naszego miasta ukazane w impresjach artysty. Nowe Miasto Lubawskie położone w dolinie rzeki Drwęcy, wśród pięknie ukształtowanego krajobrazu, wyrzeźbionego na przestrzeni tysięcy lat przez lodowiec, zachwyca urokliwymi uliczkami i zabytkowymi budowlami. Nam miejscowym te piękne zakątki z czasem powszednieją i dobrze, że jest ktoś, kto potrafi je dla nas odkryć na nowo. Mamy szczęście, że architekturą i historią naszego miasta zauroczył się wybitny architekt i poeta Józef Zbigniew Polak. Jego letnie pobyty w naszym regionie trwają już niemal ćwierćwiecze. To właśnie w tym czasie, podczas licznych spacerów po naszym mieście powstawały impresje nowomiejskie, na których autor wprawną ręką na papier przelewał to, co widział i czuł sercem, czasem puszczając też wodze fantazji. Liczne impresje Józefa Polaka zdobiące strony niniejszej publikacji, to - jak On sam mówi - również efekt wielu spotkań i rozmów z ludźmi, którzy tworzyli i tworzą historię naszego miasta. Prace zawarte w tym albumie skłaniają do refleksji i zadumy oraz indywidualnego postrzegania istoty miłości do dzieł naszych przodków. Zachęcają też do bliższego zainteresowania się tym, co mamy przed oczyma na co dzień, a czego nie dostrzegamy. Piękno Nowego Miasta Lubawskiego utrwalone kreską Józefa Zbigniewa Polaka niech będzie dla nas wszystkich źródłem fascynacji i troski o dziedzictwo kulturowe naszej małej ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Mieście Lubawskim (ul. Rynek 23) gdzie można zakupić m.in. filiżankę i inne pamiątki oraz gadżety. Zamówienia można również składać elektronicznie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

cena 34,00 zł (+ koszty przesyłki).

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę