Menu
RSS
A+ A A-

Geocaching w naszej okolicy!

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
Geocaching w naszej okolicy!

Przed sezonem turystycznym dokonano serwisu 46 skrytek z "nowomiejskimi skarbami", tzw. "keszy" w ramach ogólnoświatowego geocachingu, który jest grą terenową w poszukiwanie skrytek za pomocą odbiornika GPS. Ideą tej akcji jest aktywne poznawanie odwiedzanego terenu w sposób wymagający sprytu, wiedzy i często dobrej kondycji fizycznej. Celem jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika nazywanego "geocache" i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą międzynarodową, kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymują ze sobą kontakty i organizują cykliczne spotkania. Istotne znaczenie ma również ochrona środowiska. Na terenie Polski znajduje się ponad 11 tysięcy skrytek, z których ponad 9 tysięcy jest aktywnych. Od czasu powstania pierwszej skrytki geocache zabawa ta dynamicznie rozszerzyła się na cały świat i ewoluowała. Najczęściej skrytki zakładane są w atrakcyjnych turystycznie miejscach, związanych ze zwiedzaniem zabytków, poznawaniem miejsc ciekawych przyrodniczo, czy o interesującym epizodzie historycznym. Liczy się też pomysł na zamaskowanie skrytki. Mogą one być różnej wielkości - od malutkich pojemniczków po olbrzymie skrzynie, mogące z powodzeniem pomieścić "skarb" wielkości człowieka. W ramach Geocachingu Paszportu Nowomiejskiego, Partnerzy projektu promocyjnego przystąpili do tej gry terenowej i przyłączyli się ze swoimi skrytkami do ogólnoświatowej akcji. Geocache śledźcie na stronie www.geocaching.pl oraz www.geocaching.com.

Geocaching to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą jest aktywne poznawanie odwiedzanego terenu, w sposób wymagający sprytu, wiedzy i często dobrej kondycji fizycznej. Celem jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika nazywanego "geocache" i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą międzynarodową, kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymująze sobą kontakty i organizują cykliczne spotkania. Istotne znaczenie ma również ochrona środowiska. Na terenie Polski znajduje się ponad 11 tysięcy skrytek, z których ponad 9 tysięcy jest aktywnych.
Od czasu powstania pierwszej skrytki geocache zabawa ta rozszerzyła się na cały świat i ewoluowała. Umieszczenie skrytek dla jej samego znalezienia według współrzędnych, na dłuższą metę staje się nudne, stąd ich autorzy starają się urozmaicić grę terenową i zachęcić poszukiwaczy do odwiedzenia ich nowego, kolejnego na mapie zabawy schowka.
Najczęściej zakłada się skrytki w atrakcyjnych turystycznie miejscach, związanych ze zwiedzaniem zabytków, poznawaniu miejsc ciekawych przyrodniczo, czy ze względu na interesujący epizod historyczny. Liczy się też pomysł na zamaskowanie skrytki. Mogą one być różnej wielkości - od malutkich pojemniczków, często mniejszych od naparstka, po olbrzymie skrzynie, mogące z powodzeniem pomieścić "skarb" wielkości człowieka.

W ramach Geochachingu Paszportu Nowomiejskiego, Partnerzy projektu promocyjnego przystąpili do tej zabawy i przyłączyli się ze swoimi geocachami do ogólnoświatowej akcji. Geocache śledźcie na stronie www.geocaching.pl

 
0
1
0
s2smodern
Powrót na górę