Menu
RSS
A+ A A-

Wystawa sztuki i wzornictwa na dożynkach

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
Wystawa sztuki i wzornictwa na dożynkach

W tym roku odbędzie się szósta edycja festiwalu sztuki Nowe Ciepło. Tym razem wystawa odbędzie się podczas dożynek gminno-parafialnych w Lipowcu.

Festiwal, w którym biorą udział artyści, projektanci i rzemieślnicy z całej Polski odbędzie się w tym roku 27 sierpnia, w niedzielę o godz. 16. Miejscem wystawy będzie jeden z pawilonów na imprezie dożynkowej gminy Kurzętnik w Lipowcu. Organizująca wydarzenie Fundacja Wybudowania w trakcie wakacji zorganizowała dodatkowo warsztaty z mieszkankami wsi Szwarcenowo, których twórczość zostanie zaprezentowana na wystawie.

Tegorocznym tematem wystawy jest "produkcja żywności". Artyści pracowali z rolnikami, kolekcjonerami staroci, badali florę regionu ziemi lubawskiej w celu przygotowania prac dotyczących powstawania żywności oraz wpływu rolnictwa na krajobraz. Ciekawym elementem wystawy będzie stół przygotowany przez grupę Food Think Tank z Wrocławia, który będzie pozwalał na przygotowanie autorskiej zupy z lokalnych składników.

Dodatkowo podczas wystawy odbędą się warsztaty z przygotowywania zakwasu chlebowego. Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają.
0
1
0
s2smodern
Powrót na górę