Menu
RSS
A+ A A-

Tydzień Sieci Cittaslow

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
Tydzień Sieci Cittaslow

Na Warmii i Mazurach jest 20 miast należących do międzynarodowej sieci Cittaslow, które stawiają na wysoką jakość życia bez pośpiechu. Pomiędzy 18 a 24 września 2017 roku będą one obchodziły swoje święto, czyli tydzień Cittaslow, którego uwieńczeniem stanie się Niedziela Cittaslow (24 Września).

Jak przystało na miasta wcielające w życie idee słow, niektóre zaczną świętować wcześniej a inne - skończą później. Nie ograniczanie się czasem jest bowiem najważniejsze a odpowiednie promowanie lokalnej produkcji i wytwórczości, edukacji, kultury, sztuki, rekreacji i sportu. I właśnie z tymi dziedzinami życia społecznego będzie związana większość wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Cittaslow. Miasta będą organizowały jarmarki i festyny z bogatym programem artystycznym. Stoiska handlowe będą oferowały regionalne kulinaria, wyroby rzemiosła i rękodzieła. Program urozmaicą degustacje potraw, warsztaty, zawody sportowe, konkursy i zabawy dla dzieci oraz koncerty. Takie imprezy odbędą się: 23 września w Lidzbarku Warmińskim natomiast 24 września w Bisztynku, Działdowie, Ornecie i Dobrym Mieście oraz Reszelu, zaś Lidzbark zaprosi na Święto Cebuli do Wlewska. 

Na wydarzenia kulturalne postwią między innymi: Lidzbark (plastyka - 15,18,21 września), Jeziorany (muzyka poważna - 17 września), Dobre Miasto (teatr - 24 września), Pasym (kultura parzenia herbaty i fotografia - 28 września).

Wśród imprez sportowo-rekreacyjnych szczególnie licznie będą reprezentowane rajdy rowerowe, między innymi 17 września w Nowym Mieście Lubawskim, 18 września w Olsztynku, 23 września w Dobrym Mieście i Lidzbarku Warmińskim, 24 września w Działdowie, Biskupcu i Jezioranach. 

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę