Menu
RSS
A+ A A-

Z Dobrego Miasta do Nowego Miasta Lubawskiego

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
Z Dobrego Miasta do Nowego Miasta Lubawskiego

W sobotę 18 listopada 2017 roku w ramach cyklu wycieczek Cittaslow do Nowego Miasta Lubawskiego przyjechała grupa mieszkańców Dobrego Miasta na czele z Zastępcą Burmistrza Beatą Harań.

Goście mieli okazję zwiedzić nowomiejską Pracownię Garncarstwa, Metaloplastyki i Wyrobów z Kamienia przy ulicy Narutowicza oraz Centrum Informacji Turystycznej. Pasjonat nowomiejskiej historii Janusz Laskowski oprowadził mieszkańców Dobrego Miasta po naszej Bazylice kolegiackiej, spacerując uliczkami miasta pokazał gotyckie mury obronne z Bramami Lubawską i Kurzętnicką oraz pomnik przy ulicy 7 Grudnia.

Następnie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II Burmistrz Józef Blank powitał gości wraz z Zastępcą Burmistrza Dobrego Miasta Beatą Harań i przedstawicielami Akademii Każdego Wieku. Na gości czekali również Zastępca Dyrektora Eleonora Lewalska i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim.

Podczas spotkania Burmistrz Józef Blank przedstawił gościom najważniejsze inwestycje zrealizowane w naszym mieście, zapoznał z istniejącymi jednostkami oświaty, kultury i sportu oraz z organizacjami pozarządowymi. Zastępca Burmistrza Dobrego Miasta również opowiedziała o swoim mieście i działaniach podejmowanych na rzecz mieszkańców.

Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Lech Bober przedstawił politykę senioralną w Nowym Mieście Lubawskim oraz historię i zakres funkcjonowania uniwersytetu. Na zakończenie spotkania swój występ zaprezentował kabaret U3W, który wprawił wszystkich w doskonały humor.

Podczas spotkania zapowiedziano, że w przyszłym roku odbędzie się rewizyta naszych mieszkańców i słuchaczy nowomiejskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobrym Mieście.

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę