Menu
RSS
A+ A A-

VIII Jarmark Bożonarodzeniowy

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
VIII Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę 17 grudnia 2017 roku na nowomiejskim Rynku zgodnie z tradycją, odbył się już VIII Jarmark Bożonarodzeniowy, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe przy współudziale Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. 

Na stoiskach swoją ofertę zaprezentowało ponad 60 wystawców z powiatu nowomiejskiego i ościennych, którzy w ofercie posiadali oryginalne bożonarodzeniowe ozdoby i stroiki świąteczne, drobne upominki oraz lokalne smakołyki - ciasta, kluski, swojskie nalewki, wędliny i sery. Kupić można było również choinki oferowane przy namiocie Nadleśnictwa Jamy oraz przez szkółkę drzewek z Kurzętnika. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudzała zagroda z żywymi zwierzętami oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem. Posilić się można było ciepłym barszczem z pasztecikami, bigosem, kluskami czy pierogami.

Burmistrz Józef Blank podczas otwarcia VIII Jarmarku Bożonarodzeniowego z zadowoleniem podkreślał pielęgnowanie tej lokalnej tradycji wprowadzania świątecznego klimatu oraz rokroczny wzrost zainteresowania mieszkańców miasta i gości tą inicjatywą. To też doskonała okazja na zaprezentowanie swojej twórczości oraz wyrobów przez rękodzielników, lokalnych producentów żywności, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, społeczne i szkoły. Cieszy też zadowolenie wystawców, którzy podkreślali, że jest u nas wspaniały przedświąteczny klimat.

Podczas jarmarku, odwiedzających stragany w magiczną przedświąteczną atmosferę wprawiała świąteczna muzyka, śpiewanie kolęd przez dzieci i Chór Cantamus.

W czasie Jarmarku odbył się finał Powiatowego Konkursu Plastycznego “Aniołek Bożonarodzeniowy - ozdoba choinkowa” oraz konkurs dla wystawców na najładniejszy bożonarodzeniowy wystrój stoiska, w którym w tym roku zwyciężyło stoisko pani Hanny Karczyńskiej z Nowego Miasta Lubawskiego. Wszyscy wystawcy otrzymali z rąk Starosty Nowomiejskiego oraz Burmistrza Józefa Blanka okazjonalne certyfikaty uczestnictwa wraz ze świątecznymi życzeniami. 

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę