Menu
RSS
A+ A A-

Kolejna edycja konkursu "Pamiątka Regionu Warmii i Mazur"

0
1
0
s2smodern
powered by social2s
Kolejna edycja konkursu "Pamiątka Regionu Warmii i Mazur"

IDEĄ KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU „PAMIĄTKA REGIONU WARMII I MAZUR” JEST POZYSKANIE PAMIĄTKI, KOJARZĄCEJ SIĘ Z REGIONEM, SYMBOLIZUJĄCEJ KULTURĘ, TRADYCJE I LOKALNE ZWYCZAJE. PRZEDSIĘWZIĘCIE JEST ORGANIZOWANE PRZEZ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO.

Nasze województwo jest bardzo zróżnicowane pod względem historycznym, przyrodniczym i kulturowym - tłumaczy marszałek Gustaw Marek Brzezin. – I z doświadczenia wiemy jak bardzo trudno jest stworzyć pamiątkę, która odzwierciedli charakter całego regionu. Chcemy pobudzić wśród twórców chęć poszukiwania regionalnych wyróżników oraz czerpania inspiracji z kultury ludowej i historii Warmii i Mazur.

Przedmiotami mogą być: rzeźba i płaskorzeźba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego. Dla turystów powinny stanowić cenną pamiątkę z pobytu, przywoływać wspomnienia i zachęcać do ponownego odwiedzenia. Z kolei mieszkańcom regionu sprzyjać tworzeniu nowych więzi społecznych oraz budowaniu lokalnej tradycji i kultury.

Zgłoszenia do konkursu, który organizowany jest od 2007 roku, przyjmowane są do 30 czerwca 2018 roku. Laureatom zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości: 5 tys. zł (nagroda I stopnia), 3 tys. zł (nagroda II stopnia) oraz 2 tys. zł (nagroda III stopnia).

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową znajdują się na stronie www.warmia.mazury.pl w zakładce turystyka i promocja. 

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę