Menu
A+ A A-

Maseczki ochronne dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego

0
1
0
s2smodern
Maseczki ochronne dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego informuje, że władze miasta zamówiły 10 tysięcy bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku (z możliwością prania i prasowania).

Maseczki będą nieodpłatnie przekazywane mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego, w celu zwiększenia ochrony przed zarażeniem koronawirusem w miejscach publicznych, w szczególności w sklepach.

W wielu krajach noszenie maseczek stanowi jeden z elementów skutecznej walki z epidemią. (powszechnie stosowane w większości krajów azjatyckich w tym w Japonii, obowiązkowe m.in. w Chinach, Czechach i Słowacji).

Za zasadnością noszenia maseczek przemawiają następujące informacje przekazywane przez lekarzy specjalizujących się w chorobach zakaźnych:

  • ludzie mogą rozprzestrzeniać wirusa zanim dowiedzą się, że są zainfekowani, ponieważ największa zaraźliwość występuje kilka dni przed wystąpieniem pierwszych objawów,
  • osoby zakażone mogą nie mieć żadnych objawów charakterystycznych dla tego wirusa, jednocześnie stanowiąc źródło zakażenia dla innych ludzi,
  • noszenie maseczki ogranicza mimowolne dotykanie twarzy rękoma, a tym samym przenoszenie cząstek koronowirusa w okolice ust i nosa,
  • cząstki koronowirusa w pomieszczeniach zamkniętych mogą unosić się nawet 3 godziny,
  • koronawirus na niektórych powierzchniach może żyć nawet do kilku dni.

Maseczki są szyte przez lokalna firmę, która wstrzymała produkcję innych wyrobów na rzecz wsparcia walki z epidemią w naszym mieście.

Pierwsza partia zamówionych maseczek ochronnych ma być gotowa w najbliższy piątek.

Informacje o szczegółach ich dystrybucji zostaną podane niebawem na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim i w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Gazety Nowomiejskiej.

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę