Menu
A+ A A-

IX Rodzinny Piknik Rowerowy już za nami

0
1
0
s2smodern
IX Rodzinny Piknik Rowerowy już za nami

W niedzielę 27 września 2020 roku w ramach Tygodnia Cittaslow odbył się IX Rodzinny Piknik Rowerowy. W tym dniu na parking przed Miejskim Centrum Kultury w tej cyklicznej imprezie rekreacyjnej mimo niepewnej pogody przybyło prawie 70 uczestników.

Zastępca Burmistrza Damian Artuszewski przywitał rowerzystów na starcie trasy i oficjalnie otworzył IX Rodzinny Piknik Rowerowy w Nowym Mieście Lubawskim, a miłośnicy jazdy na rowerach wyruszyli na ponad 16 kilometrową przejażdżkę po ścieżce rowerowej do Radomna, a następnie z powrotem do Nowego Miasta Lubawskiego, gdzie na mecie na parkingu przy ulicy Targowej czekał na uczestników ciepły posiłek. Postój pod wiatami w Radomnie był okazją do wysłuchania prelekcji o dawnej infrastrukturze kolejowej i budowlach inżynieryjnych na trakcji Brodnica - Iława. Pilotem przejazdu rowerowego był Pan Marek Połomski – pasjonat dwóch kółek i lokalnej historii.

IX Rodzinny Piknik Rowerowy został zorganizowany przez Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim w partnerstwie z MPGK Sp. z o.o., Miejskim Centrum Kultury, LGD Ziemia Lubawska, Strażą Miejską oraz Policją. Patronat medialny nad piknikiem sprawowała Gazeta Nowomiejska oraz telewizja kablowa Eltronik.

Burmistrz Józef Blank dziękuje uczestnikom za tak liczny udział w IX Rodzinnym Pikniku Rowerowym mimo niesprzyjającej pogody i zapowiada kontynuację tej rekreacyjnej imprezy, która integruje pokolenia i skłania do uprawiania aktywnego wypoczynku.


 

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę