Menu
A+ A A-

Niedziela Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim

0
1
0
s2smodern
Niedziela Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim

W niedzielę 27 września 2020 roku na parkingu przy ulicy Targowej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się festyn plenerowy Niedziela Cittaslow połączony ze "Świętem Pieczonego Ziemniaka", którego współorganizatorami byli: Referat Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich i Miejskie Centrum Kultury.

Wzorem lat ubiegłych ostatnia niedziela września była okazją do integracyjnych spotkań społeczności nowomiejskiej w myśl idei cittaslow promującej m.in. zdrowy tryb życia, żywność tradycyjną i lokalne rękodzieło oraz zachęcającej do aktywnego spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu. W programie festynu były konkursy, występy artystyczne i taneczne oraz degustacja przysmaków wykonanych z ziemniaków i nie tylko.

Otwarcia plenerowej imprezy dokonał Burmistrz Józef Blank wraz z Dyrektor Bożeną Rutkowską-Marciniak, Przewodniczącym Rady Rodziców Łukaszem Okołowskim oraz kierownikiem Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Jerzym Grządzielewskim.

Gospodarz miasta w swojej wypowiedzi podkreślał, że inicjatywa Cittaslow służy mieszkańcom i zrównoważonemu rozwojowi Nowego Miasta Lubawskiego - sprzyja ona poprawie życia, pielęgnowaniu własnej tożsamości, dbałości o środowisko naturalne i poprawie atrakcyjności przestrzeni publicznych. Burmistrz Józef Blank podziękował również wszystkim uczestnikom za tak liczny udział Niedzieli Cittaslow mimo niesprzyjającej pogody.

W trakcie festynu Burmistrz wręczył pamiątkowe podziękowania właścicielom stoisk oraz nagrody laureatom konkursu „Ślimak z Nowego Miasta Lubawskiego” w dwóch kategoriach wiekowych:

- dzieci: Julia Lubczyńska, Marta i Aleksandra Rasztemborskie, Janek Golmanowski i Joanna Golmanowska
- dorośli: Magdalena Wacko, Danuta Złotowska i Jarosław Mączkowski.


 

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę