Menu
A+ A A-

warsztaty

0
1
0
s2smodern
warsztaty

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Pakiet „Linoryt – grafika warsztatowa” - Marzy Wam się przygoda z dłutem?

A może chcecie doskonalić umiejętności pracy z dłutem i tworzyć autorskie projekty graficzne pod okiem naszego instruktora?

Zapraszamy początkujących na warsztaty linorytnicze z cyklu „Linoryt – grafika warsztatowa” w Manufakturze Zawodów Dawnych przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.

Linoryt należy do technik druku wypukłego, ten zaś jest najstarszą znaną metodą drukarską. Polega na wyżłobieniu w linoleum przy pomocy dłut, wzoru, który odbija się później na papierze. W druku wypukłym, po naniesieniu rysunku na matrycę – w przypadku linorytu jest to linoleum – wycina się wszystkie miejsca, które nie będą pokrywane farbą. Drukowanie odbywa się przy użyciu specjalnej kostki introligatorskiej albo polega na przepuszczeniu matrycy z nałożonym papierem pod prasą graficzną.

Czekamy na Was z dłutem na stole w każdy czwartek miesiąca w godzinach od 9:00 do 17.00.

Pracujemy w kameralnych grupach i poznajemy ręczne techniki linorytu.

Zapisy i zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy osobiście w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim przy ulicy 19 Stycznia 17a lub telefonicznie pod numerem telefonu 56 649-88-50.

Warsztaty odbywają się w przypadku zapisu min. 10 osób. Koszt udziału w warsztatach wynosi 50 zł. Opiekunowie grup zorganizowanych uczestniczą w warsztatach bezpłatnie. W cenę wliczone są wszystkie materiały, sala dydaktyczna, pomoc instruktora oraz kawa/herbata/woda.

Wszystkie prace wykonywane na warsztatach linorytniczych są gotowe do odbioru po zakończeniu spotkania. Prace czekają w pracowni na odbiór przez 1 miesiąc po ostatnim spotkaniu, natomiast po tym terminie nieodebrane dzieła trafiają na cele statutowe Miejskiego Centrum Kultury.

0
1
0
s2smodern
Więcej w tej kategorii: « warsztaty
Powrót na górę