Menu
A+ A A-

Wernisaż Joanny Kowalskiej w Przestrzeni Gruzownia

0
1
0
s2smodern
Wernisaż Joanny Kowalskiej w Przestrzeni Gruzownia

Kilka ważnych słów o artystce: Joannie Kowalskiej, która już 17 czerwca o godz. 18.00 będzie gościła w Przestrzeni Gruzownia w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie będzie można oglądać jej obrazy. Ona sama mówi o sobie:

Należę do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie oraz Kaszubskiego Stowarzyszenia Artystów z siedzibą w Gościcinie.
Zajmuję się malarstwem sztalugowym, pracuję w technice olejnej i akrylowej oraz stosuję własne techniki mieszane. Maluję  pejzaże, postaci, sceny rodzajowe, marynistykę oraz abstrakcje, które tworzę z własnego autonomicznego świata układów intensywnych barw i grubych faktur. Malarstwo jest moją pasją, którą rozwijam od kilkunastu lat.
 Działając kolorem, światłem i fakturą ciągle doskonalę swój warsztat i techniki malarskie.
 Lubię twórcze eksperymenty i  improwizacje, staram się, aby moje malarstwo było pełne emocji.
. Swoje prace prezentowałam na wielu wystawach indywidualnych w kraju oraz za granicą, w USA w Anderson Indiana i w Ovre Ardal w Norwegii.
 
....-"Niewątpliwie,dla określenia pełniejszego kontekstu sztuki malarki, wskazywanie genealogii i wpływów nie jest rzeczą najważniejszą. Jednak wśród licznych żródeł inspiracji rozwiniętych w czasie wieloletniej działalności artystki, zapewne należałoby wskazać na tradycję koloryzmu, nurtu awangardy francuskiej , a także na założenia kierunku znanego jako abstrakcjonizm. Jak się wydaje, bezpośredni wpływ na osobowość twórczą artystki, mają mistrzowie polskiej i europejskiej abstrakcji.
Obrazy Joanny Kowalskiej przykuwają uwagę wielką konsekwencją realizacji założeń formalnych, przy zachowaniu niezależnej, indywidualnej wizji artystycznej, tak, iż zdawać by się mogło, że mamy do czynienia z jednym cyklem prac, wyróżniających dojrzałą i ostatecznie skrystalizowaną osobowość twórczą...."
Maciej Tamkun Artysta Malarz
Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie.

 

0
1
0
s2smodern
Powrót na górę