Menu
A+ A A-

Rowery - Centrum Turystyczne w Ostaszewie

0
1
0
s2smodern
Rowery - Centrum Turystyczne w Ostaszewie

Centrum Turystyczne w Ostaszewie położone jest pobliżu Welskiego Parku Krajobrazowego przy drodze wojewódzkiej nr 541 pomiędzy Lubawą, a Lidzbarkiem Welskim. W odległości 2 km od ośrodka znajduje się jezioro Hartowieckie z dużą plażą i kąpieliskiem. Centrum turystyczne to 30 miejsc noclegowych, w pełni wyposażony aneks kuchenny. Na terenie obiektu znajduje się boisko do piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci oraz wiata z paleniskiem. Przy Centrum Turystycznym zlokalizowana jest ścieżka rowerowa - „Pętla Ostaszewska” o długości 8,5 km oraz wypożyczalnia 30 rowerów turystycznych. Ośrodek funkcjonuje przez cały rok i zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu (hotspot).

Centrum Turystyczne w Ostaszewie oferuje organizację koloni, biwaków, zjazdów integracyjnych, konferencji oraz nocleg dla osób indywidualnych.
 
Ścieżka rowerowa “Pętla ostaszewska” ma długość 8,5 km i łączy ze sobą kilka dłuższych szlaków rowerowych: “Szlak największych jezior Welskiego Parku Krajobrazowego” i “Szlak Grunwaldzki”. W niewielkiej odległości od “Pętli ostaszewskiej” usytuowane są dwie ścieżki przyrodnicze: "Wokół jeziora Kiełpińskiego” i “Do Piekiełka”. Ścieżka rowerowa została oznakowana i przygotowana do eksploatacji przez Gminę Grodziczno we współpracy z Welskim Parkiem Krajobrazowym.

“Pętla ostaszewska” ma swój początek w miejscowości Ostaszewo przy Centrum Turystycznym i przebiega przez przyległe wsie Rynek, Lorki i Nowe Grodziczno. Na szczególną uwagę zasługuje ukształtowanie terenu Gminy Grodziczno, które jednoznacznie kojarzy się z regionami podgórskimi, a także układy architektoniczne poszczególnych miejscowości oraz świat przyrody - niezwykle ciekawe torfowisko w “Janowie” nazywanym też “Kierelewem” w okolicach Nowego Grodziczna, a także fragment lasu grądowego o charakterze subkontynentalnym znajdującego się przed miejscowością Ostaszewo.

CENTRUM Turystyczne w Ostaszewie
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.grodziczno.pl

13-324 Grodziczno
tel. 56 47 297 23

0
1
0
s2smodern
Więcej w tej kategorii: Kajaki - Paweł Urbański »
Powrót na górę