Menu
A+ A A-

Pałac w Mortęgach

0
1
0
s2smodern
Pałac w Mortęgach

Pałac Mortęgi położony jest w odległości 3 kilometrów od Lubawy. W skład zespołu, oprócz pałacu z końca XIX wieku, wchodzi zabytkowy park w stylu angielskim oraz zabudowania folwarczne. Z historią majątku w Mortęgach nierozerwalnie związana jest jego niegdysiejsza mieszkanka – siostra Magdalena Mortęska – mistyczka i autorka dzieł religijnych, reformatorka zakonu benedyktynek.

Obecnie w obrębie zespołu pałacowo-parkowego prowadzone są prace zmierzające w kierunku przywrócenia jego dawnej świetności, funkcjonuje tu również stajnia JS PPUHiE „SZYNAKA”, która zapewnia możliwość rekreacji w siodle oraz świadczy profesjonalne usługi nauki jazdy konnej. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług! 

Nowy właściciel Pałacu w Mortęgach – firma JS PPUH i E "Szynaka", pragnąc odtworzyć przedwojenną historię Pałacu, zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich osób posiadających informacje, fotografie, książki oraz przedmioty związanie z Pałacem o kontakt telefoniczny: 

Pałac Mortęgi

Mortęgi 3, 14-260 LubawaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 89 645 21 28, 603 870 273 

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.palacmortegi.pl

Szukaj nas na facebooku!

Dodatkowe informacje

  • mapka:
0
1
0
s2smodern

Media

Powrót na górę