Logo
Wydrukuj tę stronę

Park linowy w Guzowym Piecu

0
1
0
s2smodern
Park linowy w Guzowym Piecu

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku do sprawdzenia swoich sił na rozciągniętych pomiędzy drzewami mostach, siatkach oraz innych przeszkodach. Wiek i doświadczenie nie grają roli! Nad bezpieczeństwem klientów Naszego parku czuwa zawsze fachowa i uśmiechnięta obsługa.

Park jest zbudowany w bardzo przemyślany sposób. Pierwsze  przeszkody stanowią wyzwanie i wymagają większego skupienia, zaangażowania oraz wysiłku. Potem jest już „z górki”. Zmęczeni pierwszymi przeszkodami nie musimy się martwić, czy dojdziemy do mety – kolejne przeszkody na naszej drodze będą nieco łatwiejsze i pozwolą szczęśliwie dotrzeć do końca. Początkowa wysokość, na której przyjdzie nam się mierzyć z przygodą wynosi 5 metrów, by stopniowo się zwiększać… Ten zabieg ma na celu przełamanie lęku. Najwyższa kładka znajduje się na wysokości 12,5 metra od poziomu mchu leśnego. Nie jest to jednak wieczna droga do nieba – od 10 kładki wysokość kolejnych etapów parku linowego zaczyna się zmniejszać, by zakończyć przygodę zjazdem kolejką tyrolską. Jak długo będą trwały emocje na wysokości? W zależności od kondycji i umiejętności uczestnika.

Bezpieczeństwo

By rozpocząć zabawę w Parku linowym  trzeba wpierw przejść obowiązkowy kurs podstawowej wiedzy o wspinaczce. Wszystkie zasady posługiwania się sprzętem asekuracyjnym przedstawiane są podczas szkolenia. W trosce o bezpieczeństwo młodszych adeptów wspinaczki, informujemy, że osoby poniżej 14 roku życia mogą korzystać z parku linowego tylko pod opieką osób dorosłych, które przeszły szkolenie przygotowawcze. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę swych rodziców na korzystanie z uciech parku linowego. Dla małych pociech i mniej odważnych rodziców, proponujemy specjalną trasę, składającą się z 7 specjalnie wyselekcjonowanych przeszkód, przy których żadne dziecko na pewno nie ucierpi.

Przyroda

Wspominając o doskonałym położeniu Naszego parku, nie zapominamy o ochronie przyrody. Wszelkie obiekty budowane są na drzewach za pomocą specjalnych technik „na ścisk”, tak by nie uszkodzić drzewa i aby nic w niego nie wbijać. Liny stalowe są osadzane na specjalnie przygotowanych podkładkach, które nie dopuszczają do wcinania się liny w pień i pozwalają na swobodny przepływ soków. Oczywiście aby park mógł funkcjonować bezpiecznie potrzebne są pielęgnacyjne przycinki gałęzi ale to nie stanowi zagrożenia dla drzewa, a nawet jest dla niego wskazane.

Park Linowy w Bajkowym Zakątku w Guzowym Piecu

Guzowy Piec 17, 11-036 Gietrzwałd

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   www.andersland.pl

tel.: 89 513-12-18

Szukaj nas na facebooku!

Dodatkowe informacje

0
1
0
s2smodern

Galeria

Design © Roni.pl IT Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.