Menu
A+ A A-

Szlak Pętli Grunwaldzkiej

0
1
0
s2smodern
Szlak Pętli Grunwaldzkiej

Drogowy „Szlak Pętli Grunwaldzkiej" to turystyczny szlak tematyczny związany z bitwą pod Grunwaldem z dnia 15 lipca 1410 r. – jednej z największych bitew w średniowiecznej Europie, zakończonej zwycięstwem wojsk polskich i litewsko-ruskich nad zakonem Krzyżackim. Szlak ułatwia dotarcie do ciekawych miejsc położonych w okolicy pól bitwy grunwaldzkiej.

Nazwa szlaku: Szlak Pętli Grunwaldzkiej

Długość: 263.00 km

Znak / kolor: szlak oznakowany

Trasa szlaku: Ostróda - Lubawa - Nowe Miasto lubawskie - Lidzbark - Działdowo - Nidzica - Grunwald - Olsztynek - Ostróda

Opis: Samochodowy Szlak Pętli Grunwaldzkiej to jeden z 4 samochodowych szlaków turystycznych wyznaczony i fizycznie oznakowany w latach 2009 - 2011 przez Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego w ramach unijnego projektu "Znakowanie turystyczne regionu Warmii i Mazur" z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i mazury na lata 2007 - 2013. Jak przy każdym szlaku samochodowym, należy pamiętać, że przebieg szlaku łączy jedynie najważniejsze punkty orientacyjne na szlaku. Natomiast czasem odwiedzenie licznych atrakcji turystycznych, które są traktowane jako atrakcje tego szlaku, wymaga od zmotoryzowanego turysty nieznaczne zjechanie z głównej trasy, o czym powinny informować odpowiednie drogowskazy.

Źródło: www.szlaki.mazury.pl

0
1
0
s2smodern
Więcej w tej kategorii: « Szlak Kanału Elbląskiego
Powrót na górę